Jdi na obsah Jdi na menu
 


KARLOVY VARY

9. 6. 2007

ObrazekV Karlových Varech jsme byli 9. června. Někomu tohle město vadí, protože je plné Rusů. Mě se líbí. Má krásné stavby, pěknou polohu v údolí s okolními kopci. V okolí je spousta zajímavostí a člověk si tam navíc připadá tak trochu jako v cizině.

Tentokrát jsme měli čas jenom projít kolonádu a přilehlé okolí, ale pro příště je plánován výlet po okolních kopcích. Navíc v muzeu byla zrovna výstava afrického umění, což nám udělalo velikou radost, protože Afriku milujeme.

 

ObrazekPřiznám se, že jsem neochutnala ani jeden pramen. Po včerejší bujaré noci se na to můj žaludek totiž ani trochu necítil. Pitras, Vládík a Ády však stateční byli. A kupodivu to ustáli bez větší újmy na zdraví. Alespoň myslím. Já se místo toho věnovala jak jinak než focení.

Nejstarší zmínky o osídlení tohoto území spadají přibližně do poloviny 14. století, kdy údolí v okolí Vřídla počalo býti kontinuálně obydlováno. Archeologické výzkumy dokázaly, že na území dnešních Karlových Varů bylo prokazatelně ještě před zmiňovaným datem osídlení v různých formách. Byla nalezena torza sídelních útvarů z období pravěku, pozdní doby bronzové i z doby nejstarších Slovanů. Pravděpodobným důvodem k pobývání v této oblasti byla existence tehdy již známých termálních pramenů, jejichž léčivé účinky znali lidé od nepaměti. Převzato z www.karlovyvary.cz

Obrazek


 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

ObrazekObrazek

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář